Kulig

           W sobotę 15 grudnia 2012 roku o godzinie 11:00 zorganizowaliśmy kulig dla dzieci z naszej miejscowosci.  Warunki pogodowe jakie panowały nie zachęcały ani uczestników ani orgnizatorów do przeprowadzenia kuligu ,ale w końcu zapadła ostateczna decyzja pod naporem dzieci i młodzieży żeby jednak zacząć przejażdzkę saniami. Szybko topniejący śnieg zamieniał sie w wodę dlatego musieliśmy wyznaczyć trasę przez polne drogi na których znajdowały się resztki białego puchu umożliwiające jazdę saneczkami. Zaprzęg konny p. Stanisława Karolczaka prowadziła bryczka a zaprzęg Patryka Parisa prowadziły sanie za którymi były podłączone sanki z dziećmi i młodzieżą. Mimo coraz silniej padającego deszczu całość imprezy zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na które drewno dostaliśmy od p. Dawida Kaniewskiego z tartaku w Starej Krobi. Pieczenie kiełbasek i gorąca herbata zakończyła wspólne spotkanie.

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
deszczMaja, 2012-12-17 14:24:13
UUUUUU- la la, prawdziwy kulig Końmi, no proszę co za wydarzenie, nawet straszna deszczowa aura nie przeszkodziła Wam - fajnie i pozdrawiam.
FajowoMarian, 2012-12-17 14:33:29
Widać nawet mieszkańców z Żytowiecka, pozdrawiam p.Mariana -
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 3235934 osób.
realizacja 2011: studio fabryka